سوله آکام فلز

پیگیر اختصاص بودجه مستقل برای شوراهای اسلامی استان هستیم

رئیس دبیرخانه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه باید برای شوراهای اسلامی استان مانند شورای عالی استان‌ها بودجه مستقل در نظر گرفته شود، گفت: پیگیر این مسئله هستیم تا به هر روشی که شده این مشکل را حل کنیم.

به گزارش ایسنا، احمد صادقی نماینده تهران و رئیس دبیرخانه شورای عالی استان‌ها در نخستین اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان‌های کشور که در گرگان برگزار می‌شد ضمن تشکر از شورای استان گلستان برای برگزاری این اجلاس، گفت: در بودجه سال جاری مبلغ قابل توجهی برای استان‌ها در نظر گرفته شده است. هرچند پیشنهاد ما این بود که همانند شورای عالی استان‌ها باید برای شوراهای اسلامی استان‌ها نیز بودجه مستقل در نظر گرفته شود.

وی افزود: اخیرا این پیشنهاد از سوی دفتر ریاست جمهوری در حال پیگیری است و از سازمان برنامه و بودجه خواسته شده است تا به سرعت موضوع اختصاص بودجه مستقل شوراهای استان بررسی و گزارش تهیه شود. ما هم امیدواریم که به هر طریقی این مسئله حل شود و بودجه‌ای را برای استان‌ها در نظر بگیرند.

نماینده استان تهران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: ما معتقدیم ساختار دبیرخانه‌های شوراهای سراسر کشور باید اصلاح شود؛ اما تا اصلاح کامل به دنبال این هستیم که روی همین ساختار موجود کار کنیم و نیروهای موجود را ساماندهی کنیم.

وی همچنین با اشاره به آموزش شوراها گفت: همه ما به عنوان اعضای شورا نیاز به آموزش داریم. در همین راستا برنامه خوبی برای آموزش شوراها از شورای روستا تا شورای عالی استان‌ها تدارک دیده شده است که به زودی شروع می‌شود. نکته مهم این است که ما باید این آموزش‌ها را الزامی کنیم. یعنی شرط آمدن به شورای پایه و شوراهای فرادست از جمله شورای استان و شورای عالی استان‌ها و حتی ثبت نام برای انتخابات شوراها گذراندن دوره‌های آموزشی باشد. 

بر اساس گزارش روابط عمومی شورای عالی استانها، صادقی با بیان اینکه کارت شناسایی اعضای شورای استان‌ها آماده است، افزود: ما با وزارت کشور توافق کردیم که برای اعضای شوراهای استان در دبیرخانه شورای عالی استان‌ها کارت صادر شود و برای اعضای شوراهای شهرستان در وزارت کشور این کار انجام شود.

رئیس دبیرخانه شورای عالی استان‌ها ادامه داد: همچنین مکاتبه‌ای با وزارت کشور انجام دادیم و قولی که داده شده است این است که هر شورایی در سامانه مرتبط در وزارت کشور مشخصات خود را ثبت کند تا کد شناسه برای آن شورا اختصاص یابد.
پایان پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تداوم خدمت‌رسانی حمل و نقل عمومی تهران تا پایان مراسم تشییع شهید جمهور و همراهانش-پیام امروز

محسن هرمزی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم تشیع پیکر رئیس‌جمهور شهید و همراهانش با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *