سوله آکام فلز

چرا پزشکان به فکر تغییر نام برخی سرطان‌ها هستند؟

گروهی از پزشکان در آمریکا می‌گویند که برای جلوگیری از هراس بیماران از سرطان زمان آن فرا رسیده است که نام برخی از انواع خفیف سرطان مانند سرطان‌های بی‌خطر پروستات تغییر کند.

به گزارش ایسنا، ابتلا به سرطان برای بسیاری از بیماران ترسناک است و پزشکان آمریکایی بر این باور هستند که با تغییر نام انواع خفیف سرطان پروستات در مردان می‌توان از جراحی‌ و پرتودرمانی غیرضروری جلوگیری کرد.

به گفته دانشمندان با افزایش سن، در پروستات اغلب مردان سلول‌های سرطانی شکل می‌گیرد اما اغلب انواع سرطان پروستات بی‌خطر هستند.

“اسکات اگنر” از متخصصان دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده می‌گوید: نوعی از سرطان پروستات وجود دارد که خفیف‌ترین است و کمترین میزان تهاجم را دارد. این نوع از سرطان در عمل نمی‌تواند منجر به بروز علائم در فرد مبتلا یا گسترش بیماری به دیگر بخش‌های بدن شود.

او تاکید می‌کند که جمله “شما به سرطان مبتلا هستید”، تاثیر روانی عمیقی روی بیماران می‌گذارد. وی بر این باور است که هراس از بیماری در عمل باعث می‌شود که شماری از بیماران واکنش بیش از حد نشان دهند و درخواست جراحی یا پرتودرمانی غیرضروری کنند.

همچنین “دیوید پنسون” متخصص دانشگاه وندربیلت می‌گوید: اگر اضطراب را کاهش دهید درمان زیادی (غیرضروری) را کاهش داده‌اید.

وی می‌افزاید که بیماران با شنیدن نام سرطان به این نتیجه می‌رسند که حتما باید آن را درمان کنند حتی اگر آن نوع سرطان نیازی به درمان نداشته باشد.

بنابر گزارش یورونیوز، دانشمندان پیش از این نام برخی از انواع خفیف سرطان‌های مثانه، دهانه رحم و تیروئید را تغییر دادند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ثبت ۲۵ هزار و ۵۲۶ ماموریت توسط اورژانس تهران در یک هفته گذشته-پیام امروز

محمداسماعیل توکلی رئیس سازمان اورژانس استان تهران، اظهار کرد: در هفته گذشته مجموع ۲۵۵۸۳ مرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *