کارگروه راهبری مخازن مشترک نفت و گاز تشکیل شد

کارگروه راهبری مخازن مشترک نفت و گاز با ابلاغ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، در ابلاغیه محسن خجسته‌مهر خطاب به مدیران‌ عامل شرکت‌های تابعه و مدیران و روسای واحدهای ستادی این شرکت آمده است: “با استناد به اسناد بالادستی، قوانین برنامه‌های پنج‌ساله توسعه کشور، به‌ویژه سیاست‌های کلی نظام ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه صیانت از منافع ملی در مخازن مشترک نفت و گاز، همسو با برداشت حداکثری از میدان‌های مشترک نفت و گاز و اولویت‌دهی به برنامه‌ها و اقدام‌های اکتشافی، توسعه‌ای‌ و تولیدی در شرکت ملی نفت ایران و به‌منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ستادی و عملیاتی و همکاری تمامی کارشناسان، نخبگان و صنعتگران، کارگروه راهبری مخازن مشترک نفت و گاز تشکیل می‌شود.

محدوده فعالیت کمیته، شامل کلیه فعالیت‌های مرتبط با مخازن مشترک تولیدی و میدان‌های مشترک در حال توسعه و توسعه نیافته نفت و گاز و ظرفیت‌های اکتشافی هیدروکربنی مرزی خواهد بود و اهم شرح وظایف در سه حوزه میدان‌های تولیدی، توسعه‌ای و ظرفیت‌های اکتشافی هیدروکربنی مرزی موارد ذیل خواهد بود.

تدوین و ابلاغ سیاست‌ها، برنامه‌ها و نقشه راه توسعه و تولید از میدان‌های مشترک نفت و گاز. همچنین تدوین و نظارت بر پیاده‌سازی نقشه راه توسعه دانش فنی و به‌کارگیری فناوری‌های نو برای افزایش ضریب برداشت از میدان‌های مشترک به‌منظور افزایش برداشت و حداکثرسازی سهم کشور مورد توجه قرار گرفته است.

طبق اعلام وزارت نفت، برنامه‌ریزی با رویکرد اولویت تولید از مخازن مشترک در برنامه‌های کوتاه‌مدت سالیانه و بلندمدت، اولویت‌دهی به طرح‌های اکتشافی، تولیدی، حفظ و نگهداشت و توسعه‌ای میدان‌های مشترک نفت و گاز در تدوین برنامه‌ها و تخصیص منابع انسانی، مالی، دکل، تجهیزات و دیگر منابع و فرآیندهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری از موارد دیگر این ابلاغیه است.

نظارت بر حسن اجرای پروژه‌های اکتشافی و توسعه‌ای و برنامه‌های تولیدی میدان‌های مشترک، تدوین و نظارت بر حسن اجرای برنامه جامع اکتشافی برای پوشش‌دهی همه نواحی مرزی کشور (خشکی و دریا) مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین تدوین و پیاده‌سازی راهکار و فرآیندهای نظارت و رصد دائمی فعالیت‌ها و برنامه‌های اکتشافی، تولیدی و توسعه‌ای کشورهای همسایه در میدان‌های مشترک به‌منظور حراست از منافع ملی.

پیگیری ایجاد و نظارت بر فعالیت‌های کمیته‌های مشترک فنی میدان‌ها با کشورهای همسایه با هدف تولید متعادل و متناسب و جلوگیری از رقابت‌های منفی مخرب و ایجاد سامانه مرکزی تولید و فعالیت‌های فعلی و برنامه‌های اکتشاف، توسعه و تولید میدان‌های مشترک برای مدیریت متمرکز.
ایجاد کارگروه‌های فنی جهت ارزیابی، تصمیم‌سازی و تهیه و تدوین گزارش‌های منظم شش ماهه در این ابلاغیه آمده است.

نشست‌های کمیته به‌صورت منظم زیر نظر اینجانب و عضویت مدیران ستادی و شرکت‌های تابعه و با رویکرد سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و راهبری یکپارچه فعالیت‌ها و انسجام بخشی به فعالیت‌های گسترده زنجیره اکتشاف، ارزیابی، توسعه و تولید در میدان‌های مشترک نفت و گاز تشکیل خواهد شد. مدیریت‌های ستادی و مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت‌های تابعه موظف به اجرا و پیگیری تصمیم‌های کمیته و ارائه گزارش عملکرد خواهند بود”.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

افزایش ۵٠ درصدی قیمت بلیت قطار برای گردشگران خارجی/ مشمول اتباع خارجی ساکن ایران نمی‌شود

۰۱ / ۰۵ / ۱۴۰۳ – ۱۲:۵۲:۰۶ عضو انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *