سوله آکام فلز

کدام گوشی‌های اندرویدی بیشترین تشعشع را دارند؟

مدل‌های قدیمی پیکسل، وان پلاس و سونی ایکس پریا در صدر فهرست گوشی‌های اندرویدی هستند که بیشترین تشعشع را دارند.

به گزارش ایسنا، بر هیچ کس پوشیده نیست که تلفن‌های هوشمند امواج و تشعشاتی دارند که البته سطح یکسانی ندارد. نتایج یک بررسی جدید از مدل‌های تلفن هوشمندی که بیشترین میزان تشعشع را دارند، نتایج شگفت انگیزی داشته است.

طبق گزارش بنکلِس تایمز، بعضی از این مدل‌های قدیمی، گوشی‌های گوگل، سونی، موتورولا، وان پلاس، اوپو و ZTE هستند که بیشترین تشعشع را دارند. مدل ایج (Edge) موتورولا در صدر فهرست گوشی‌های منتشرکننده بیشترین میزان تشعشع قرار دارد و پس از آن مدل Axon ۱۱ ۵G شرکت ZTE و وان پلاس ۶T قرار می‌گیرند.

همچنین چند مدل گوشی پیکسل گوگل و سونی ایکسپریا در رتبه های بالای این فهرست قرار دارند که شامل پیکسل ۳، پیکسل ۳XL، پیکسل ۴a، ایکسپریا XA۲ Plus، ایکسپریا XZ۱ کامپکت و وان پلاس ۶/۶T است.

کدام گوشی‌های اندرویدی بیشترین تشعشع را دارند؟

باید خاطرنشان کرد که این دستگاه‌ها تا دو تا پنج سال قبل در میان بهترین گوشی‌های اندرویدی قرار داشتند بنابراین شمار افرادی که اکنون از آنها استفاده می‌کنند، احتمالا اندک است.

وب سایت اندروید سنترل تلاش کرد اظهارنظر مقامات برندهای نام برده شده در این گزارش دریافت کند اما تا زمان تنظیم گزارش خود موفق نشد.

مطالعه انجام گرفته روی دستگاه‌ها بر مبنای SAR یا نرخ مخصوص جذب بوده است که نشان می‌دهد بدن انسان چقدر سریع انرژی فرکانس رادیویی را دریافت می کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا حداکثر سطح SAR را ۱.۶ وات به ازای هر کیلوگرم تعیین کرده است. بر همین مبنا، موتورولا ایج بدترین سطح تابش امواج را دارد.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید سنترال، در حال حاضر هیچ شواهد علمی معتبری از مشکلات سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض امواج و تشعشعات منتشر شده از تلفن‌های همراه وجود ندارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تولید تخم مرغ اردیبهشت به ۱۰۵ هزار تن می‌رسد-پیام امروز

حمیدرضا کاشانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *