سوله آکام فلز

کمک ایرانی‌ها به عتبات عراق ۳۰ درصد بیشتر شد

یک عضو ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: میزان نذر و کمک‌های اهدایی خیران برای توسعه و بازسازی حرم‌های عتبات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن، با وجود تنگناهای اقتصادی، ۳۰ درصد افزایش داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی ـ معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی این ستاد ـ گفت: برای امسال، اعتباری در حدود یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که از محل کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی، نذر خیران حرم‌ساز و موقوفات تأمین خواهد شد.

وی با بیان این‌که در کنار طرح‌های درحال اجرا، چند پروژه جدید نیز تعریف شده است، افزود: علاوه‌بر توسعه حرم‌های عتبات، برنامه بازسازی و توسعه‌ مزار چند شخصیت بزرگ دینی و ملی مدفون در عراق تعریف شده است که خیران می‌توانند داوطلب مشارکت در این طرح‌ها نیز باشند.

افضلی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای تحویل کامل طرح توسعه حرم امام علی (ع) در تابستان امسال، گفت: با توجه به اجرای آخرین مراحل تکمیلی طرح توسعه حرم امام علی (ع) مزین به نام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با ۲۲۰هزار متر زیربنا، خیران تنها چند ماه فرصت برای مشاکت در فیض توسعه این حرم دارند.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات به اجرای همزمان دو فاز توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا اشاره کرد و افزود: فاز نخست طرح جامع توسعه حرم سیدالشهدا (ع) مزین به نام صحن حضرت زینب (س) با بیش از ۱۳۵ هزارمترمربع زیربنا هم‌اکنون به مرحله اجرای تاسیسات و نماکاری رسیده است.

وی اضافه کرد: فاز دوم طرح توسعه حرم امام حسین (ع) مزین به نام صحن امام حسن (ع) با ۱۰۰ هزار مترمربع زیربنا نیز از اسفند سال گذشته کلید خورده است.

افضلی ادامه داد: در شهر کاظمین که مزار پدر و فرزند امام رضا (ع) است، طرح توسعه زیرسطحی به نام صحن امام محمد باقر (ع) با وسعت نزدیک به ۶هزارمترمربع در حال اجرا است.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات همچنین گفت: در شهر سامراء و حرم مطهر امامین عسکریین (ع)، در کنار طرح‌های بازسازی مثل سنگ‌ فرش محیط، مراحل تجهیز کارگاه برای پروژه بزرگ «تقویت و استحکام‌سازی حرم مطهر» نیز آغاز شده است.

وی به برنامه ستاد توسعه و بازسازی عتبات برای بازسازی مزار دو چهره ملی و مذهبی مدفون در عراق اشاره کرد و گفت: بازسازی و توسعه مزار «سلمان فارسی» ـ صحابه پیامبر (ص) ـ در شهر مدائن و رییس‌علی دلواری، چهره استعمارستیز تاریخ معاصر نیز از جمله طرح‌هایی است که علاقه‌مندان به این دو شخصیت تاریخی بزرگ می‌توانند در آن مشارکت کنند.

افضلی با اشاره به آغاز پویش نذر عتبات همزمان با ماه رمضان، درخواست کرد برای اطلاع از چگونگی مشارکت در توسعه و بازسازی عتبات به تارنمای این ستاد مراجعه کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ما حمله نکردیم، ما رژیم صهیونیستی را تنبیه کردیم-پیام امروز

فرهاد قائمیان، بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه «به افق فلسطین» شبکه افق درباره واکنش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *