گربه‌ها صاحب و دوستان خود را می‌شناسند!

تحقیقات جدید دانشمندان ژاپنی نشان می‌دهد که گربه‌ها نام صاحب خود را می‌دانند و همچنین می‌توانند دوستان هم‌نوع خود را تشخیص دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، به نظر می‌رسد گربه‌ها کمتر از آن چیزی که به نظر می‌رسد، خودخواه هستند، زیرا بر اساس یک مطالعه جدید، آنها نه تنها نام صاحبان خود را می‌دانند، بلکه نام دوستان همنوع خود را نیز می‌دانند.

محققان ژاپنی ۴۸ گربه را بررسی کردند که با حداقل دو حیوان خانگی دیگر، چه در یک خانه یا در یک مرکز نه‌داری از حیوانات زندگی می‌کردند.

هر حیوان، صدای ضبط شده‌ای از صاحب خود می‌شنید که نام گربه‌ای را که با آن زندگی می‌کرد، صدا می‌کرد. سپس یا تصویری از آن گربه بر روی صفحه رایانه ظاهر می‌شد یا تصویری از گربه دیگری که گربه مورد مطالعه با آن دوست است.

از میان آنان، ۱۹ گربه که در یک خانه زندگی می‌کردند، زمانی که تصویر گربه‌ای را که نامش خوانده می‌شد، به نمایش درمی‌آمد، مدت بیشتری را به خیره شدن به تصویر می‌گذراندند که واکنشی معمول در صورت تعجب حیوانات است.

همچنین در یک آزمایش دیگر، به گربه‌ها تصویر صاحب‌شان یا خودشان در هنگام صدا زدن نامشان نشان داده شد و گربه‌هایی که در خانواده‌های بزرگتر زندگی می‌کردند، زمانی که تصویر و نام با هم مطابقت نداشتند، برای مدت طولانی‌تری از روی تعجب به تصویر خیره می‌شدند.

محققان این مطالعه از دانشگاه “کیوتو” گفتند که نتایج نشان می‌دهد گربه‌ها نام یکدیگر و احتمالاً نام صاحبان خود را می‌دانند.

آنها می‌گویند: یک توضیح ممکن به رقابت مربوط می‌شود. یک گربه ممکن است زمانی که صاحبش نام او را صدا می‌زند، غذا دریافت کند، اما وقتی نام گربه دیگری را صدا می‌زند، خبری از غذا نیست.

با این حال، گربه‌ها هرگز در زمینه غذا با انسان رقابت نمی‌کنند، بنابراین نمی‌توان به این دلیل، خیره شدن گربه‌های به تصویر صاحبانشان را توجیه کرد و به نظر می‌رسد گربه‌ها صاحبان و دوستان خود را می‌شناسند و نام آنها را می‌دانند.

این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

زمان حمله پشه آئدس به انسان + فیلم-پیام امروز

۰۹:۵۲ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ علی اصغر زنده دل، متخصص طب سنتی در برنامه تلویزیونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *