سوله آکام فلز

گلستان بدون شهر قرمز کرونایی/ بستری ۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در گلستان

ایسنا/گلستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: در حال حاضر تمامی شهرهای استان گلستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سعید گل فیروزی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در گلستان به خبرنگار ایسنا گفت: در حال حاضر ۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند که از این تعداد ۴۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند و ۲۰ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شهرستان های استان ‘گلستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، افزود: خوشبختانه در حال حاضر نقشه کرونایی استان گلستان یکپارچه زرد شده است و هیچ شهر با وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی در استان وجود ندارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با بیان اینکه ما همچنان در پیک ششم کرونا قرار دادیم، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اپیدمی کرونا، اولویت ما مدیریت و کنترل کووید۱۹ است، خوشبختانه با تزریق واکسیناسیون با کاهش بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گلستان مواجه هستیم.

گل فیروزی بر ضرورت تکمیل هر سه دوز واکسن کرونا تاکید کرد و ابراز داشت: براساس مطالعات انجام شده میزان بستری افراد واکسن زده نسبت به افرادی که واکسن نزده ۱۷ برابر بیشتر است، همچنین میزان مرگ و میر در افراد واکسن زده ۶ برابر بیشتر از واکسن زده ها است.

وی با بیان اینکه تزریق دوز نخست واکسن کرونا در گلستان به ۹۳.۸ درصد رسیده است، تاکید کرد:  در حال حاضر میزان تزریق واکسن کرونا در دوز دوم به ۸۳.۹ درصد و دوز سوم به بیش از ۳۸. ۴ درصد رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی به همراه تکمیل روند تزریق واکسیناسیون کرونا تاکید کرد و متذکر شد: در حال حاضر وضعیت کرونا در استان گلستان تحت مدیریت است، در نوروز امسال با توجه به افزایش سفرهای نوروزی انتظار می‌رفت که شاهد افزایش قابل ملاحظه آمار بستری و جانباختگان کرونایی باشیم که خوشبختانه تزریق واکسیناسیون موجب سیر نزولی آمار بیماران کرونایی در گلستان شده است.
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فوت یکی از اراذل و اوباش در پایتخت-پیام امروز

این فرد روز سه‌شنبه گفت: این فرد اواخر سال گذشته بدلیل ایجاد ناامنی و مزاحمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *