سوله آکام فلز

آموزش داستان‌های قرآنی و اخلاقی به کودکان با ساختار نمایشی در فصل جدید «منم بچه مسلمان»-پیام امروز


«منم بچه مسلمان» از تولیدات شبکه قرآن و معارف سیما با ساختاری نمایشی در مکان‌های مختلفی از جمله حیاط مسجد و شبستان آن تهیه شده است. حجت الاسلام محمدصادق مقدسیان مانند گذشته اجرای برنامه را برعهده دارد.

این برنامه حاوی قسمت‌های متنوعی است که با داستان‌های قرآنی و اخلاقی به زبان کودکان طراحی شده تا در فرایند رشد و تربیت دینی آنها مؤثر واقع شود. در «منم بچه مسلمان» موضوعات اجتماعی مورد نیاز بچه‌ها برگرفته از آیات و روایات در سردبیری برنامه مشخص و متن‌ها نگارش شد.

مهدی نیک روش تهیه کننده برنامه «منم بچه مسلمان» گفت: هر روز در محله اتفاقی رخ می‌دهد که منجر به شکل‌گیری نمایش می‌شود و با مداخله عمو روحانی و اهالی محل ماجرا پایان می‌یابد.

وی ادامه داد: در سری جدید بجز چهره‌های اصلی و دو بازیگر فصل گذشته، افراد جدید و شخصیت‌های جدید عروسکی همچون آقا بهادر، بنفشه، کلاغی به نام قاقارخان به برنامه اضافه شدند.

نیک روش خاطرنشان کرد: در این فصل بیش از ۱۰ بازیگر داریم که در کنار مجری برنامه به ایفای نقش می‌پردازند و قصه را پیش می‌برند. در «منم بچه مسلمان» بخش آموزش کاردستی کاربردی هم متناسب با موضوع برنامه داریم که بچه‌ها آن را درست می‌کنند.

تهیه کننده «بچه مسلمان» گفت: بخش جذاب نمایش عروسکی میله‌ای برنامه روی کتاب پاپاپ اجرا می‌شود. در این نوع کتاب‌ها با باز شدن صفحات، تصاویر برش خورده از سطح کتاب به صورت برجسته بیرون می‌آیند و هنگامی که کتاب بسته می‌شود، دوباره در جایگاه خود قرار می‌گیرند که برای بچه‌ها از جذابیت برخوردار است.

این برنامه دارای سه لوکیشن است لوکیشن اصلی متعلق به محله «منم بچه مسلمان»، لوکیشن شبستان مسجد و حیاط مسجد است که داستان در این سه مکان رخ می‌دهد.

بخشی هم در برنامه داریم که بچه‌ها در حیاط مسجد بازی می‌کنند و این بازی‌ها به گونه‌ای طراحی و انتخاب شده اند که بچه‌ها بتوانند آن‌ها را در خانه انجام بدهند.

وی تصریح کرد: یکی از بخش‌های اصلی برنامه، آیه روز و عبارت قرآنی است. به این صورت که بچه‌ها وقتی نمایش را می‌بینند و داستان را می‌شنوند به یک عبارت از آیه قرآن می‌رسند. این عبارت را با مجری چندبار تکرار می‌کنند تا به خوبی در ذهن آن‌ها ماندگار شود.

اجرای «منم بچه مسلمون» با عموصادق است که نقش آن را حجت الاسلام محمدصادق مقدسیان بازی می‌کند.

شرکت کنندگان هم از اقصی نقاط کشورمان به برنامه دعوت شدند و تاکنون از شهر‌های تهران، قم، قزوین، اصفهان و اراک در برنامه حضور پیدا کردند.

بازیگرانی که در «منم بچه مسلمان» به ایفای نقش پرداخته اند می‌توان به ماشالله کوهستانی، مهدی مقیم، آرش صادقیان، امیرحسین انصافی، آرین ناصری مهر، نیلوفر سیاری و اکرم عبدی اشاره کرد.

سردبیر برنامه محمدحسین حبیبی، کارگردان هنری مرضیه منصوری، کارگردان تلویزیونی عادل معمارنیا، تدوین میلاد تک زارع، مدیر هنری و طراح دکور ریحانه زرنوشه فراهانی و طراح عروسکی هم منیرمولوی زاده هستند.

پخش سری جدید «منم بچه مسلمان» از عید فطر امسال آغاز شده است و روز‌های شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ از شبکه پویا به روی آنتن می‌رود. این برنامه در ساعات ۱۰ و ۱۶ هم از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تصویب آیین‌نامه پیشنهادی برای جذب نخبگان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی-پیام امروز

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ محمدعلی زلفی گل٬  وزیر علوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *