سوله آکام فلز

راهکار چین برای افزایش تقاضای خودرو

چین امروز پنج‌شنبه با اعلام مجموعه‌ای از اقدامات جدید برای افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای خودرو گفت که تمدید معافیت مالیاتی برای خودروهای برقی را بررسی می‌کند و قصد دارد برخی محدودیت‌ها را برای فروش خودروهای دست دوم حذف کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی این خبر را به عنوان بخشی از بیانیه مشترک با ۱۶ بخش دیگر از جمله وزارتخانه‌های دارایی و صنعت اعلام کرد.

بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در ماه‌های اخیر به دلیل محدودیت‌های شدید در شانگهای و سایر بخش‌های این کشور برای جلوگیری از شیوع سویه اُمیکرون به شدت آسیب دیده است.

مقامات به عنوان بخشی از تلاش‌های جدید، ماه گذشته مالیات خرید خودرو را برای خودروهایی با قیمت کمتر از ۳۰۰ هزار یوان (۴۵ هزار دلار) با حجم موتورهای دو لیتری یا کمتر به نصف کاهش دادند و به ۵ درصد رساندند.

خریداران برخی خودروهای کاملا الکتریکی و تا حدی الکتریکی از سال ۲۰۱۴ مجبور به پرداخت مالیات خرید نبوده‌اند. این وزارتخانه گفت که طرح بازگرداندن آن در سال آینده ممکن است لغو شود و موضعی را که برای اولین بار در ماه گذشته توسط کابینه کشور مطرح شد، تایید کرد اما در بیانیه این وزارتخانه هیچ اشاره‌ای به تمدید یارانه‌ها برای آنچه چین خودروهای انرژی جدید نشده است.

رویترز در ماه می گزارش داد که مقامات در حال مذاکره با خودروسازان درباره تمدید این برنامه هستند.

وزارت بازرگانی همچنین گفت که جایگزینی خودروهای قدیمی‌تر را تشویق می‌کند و حمایت اعتباری برای خرید خودرو و رفع موانع فروش خودروهای دست دوم را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

عرضه بیش از ۲‌.۵ میلیون راس دام سبک در آستانه عید قربان-پیام امروز

منصور پوریان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به افزایش تولید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *