ایران جایگاه ویژه‌ای در روابط خارجی ویتنام دارد

سفیر ویتنام، ایران را کشوری مهم در منطقه خواند و با بیان اینکه ایران جایگاه ویژه‌ای در روابط خارجی ویتنام دارد، خواستار برداشته شدن تحریم‌های غرب علیه ایران شد.

به گزارش ایسنا، لونگ کوک هویی سفیر جدید ویتنام در ایران با ابراز خرسندی از اولین ملاقات با رییس انجمن دوستی ایران و ویتنام با اشاره به سابقه همکاری بلند مدت این انجمن با سفرای قبلی ویتنام در ایران، خواستار ارتباط بیشتر در دوره جدید با این سفارت در جهت تعمیق و گسترش همکاری‌ها بین دو کشور شد.

سفیر ویتنام، ایران را کشوری مهم در منطقه خواند و با بیان اینکه ایران جایگاه ویژه‌ای در روابط خارجی ویتنام دارد، خواستار برداشته شدن تحریم های غرب بر علیه ایران شده و تاکید کرد که کشورش از توافق برجام حمایت می‌کند.

هویی همچنین با اشاره به در پیش بودن کمیسیون اقتصادی مشترک و همینطور پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور در سال آینده، خواستار برنامه ریزی در جهت برگزاری هرچه با شکوه تر سالگرد برقراری روابط دو کشور و معرفی فرهنگ و اقتصاد ویتنام در قالب هفته فرهنگی و برگزاری نمایشگاه در این زمینه شد.

سید کمال سجادی، رییس انجمن دوستی ایران و ویتنام نیز ضمن تبریک انتصاب او به سمت سفیر جمهوری سوسیالیستی ویتنام در ایران، ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید همکاری‌های بیشتری بین سفارت و انجمن در جهت گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور صورت پذیرد.

سجادی با بیان اینکه طی ۲۰ سال که انجمن تأسیس گردیده روابط بسیار خوبی با سفارت ویتنام در ایران وجود داشته و گزارشی از سفر هیات‌های فرهنگی و تجاری دو کشور، تبادل دانشجو، برگزاری همایش‌های مختلف طی سال ها فعالیت و همچنین خدمات این انجمن به اعضاء و سازمان هایی که به این انجمن مراجعه می‌کنند، ارائه کرد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *