سوله آکام فلز

تفاوتی بین دانشجویان بین المللی نیست/ضرورت ایجاد بسترهای تحصیل برای این دانشجویان

معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان دانشجویان با بیان اینکه تفاوتی بین دانشجویان بین المللی نیست، گفت: دانشجویان از هر ملیت، قاره، نژاد و کشوری که باشند برای ما محترم بوده و وظیفه خویش می دانیم بسترهای لازم برای تحصیل‌شان را به بهترین شکل ممکن فراهم سازیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد جواد سلمان پور در نخستین نشست برگزاری المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان بین الملل  ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان بین الملل در تقویت روحیه همگرایی، وفاق و همدلی، خلق محیطی پویا و پر تحرک، ارتقاء سلامت روحی، روانی و جسمانی و نیز شناخت ظرفیت های دانشگاه های ایران و آشنایی با اقلیم و آداب و رسوم و تبادل اشتراکات فرهنگی و آموزشی، موثر و نقش آفرین است.

وی در ادامه به جایگاه علمی دانشگاه های ایران در جهان اشاره کرد و گفت: ایران در رتبه ۱۵ علمی جهان قرار دارد و امروز اصلی ترین برنامه دشمن، تصویر سازی غلط از این جایگاه علمی ایران در افکار عمومی جهان است و این المپیاد می تواند هرگونه ذهنیت منفی را از اذهان دانشجویان بین الملل به نگاه مثبت تغییر دهد و شاهد افزایش حضور دانشجویان نخبه بین المللی از سراسر جهان در دانشگا های کشور باشیم.

سلمان پور اهتمام به امور دانشجویان خارج را بدون هیچ گونه تفاوتی بین ملت ها، از اولویت ها و برنامه های معاونت بورس و امور دانشجویان خارج برشمرد و افزود: در سازمان امور دانشجویان هیچ گونه تفاوتی بین دانشجویان بین المللی نیست و از هر ملیت، قاره، نژاد و کشوری که باشند برای ما محترم بوده و وظیفه خویش می دانیم بسترهای لازم برای تحصیل‌شان را به بهترین شکل ممکن فراهم سازیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم این المپیاد بتواند در تقویت پیوند دانشجویان بین الملل با دانشگاهیان ایران مفید و موثر واقع شده و در سال های پیش رو با قوت و با انگیزه و برنامه های جامع تر این حرکت و دیگر برنامه ها تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، این نشست دکتر ارژنگ معاون امور دانشجویان داخل نیز در سخنانی از برگزاری المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان به عنوان حرکت جدید و موثر در تعامل هرچه بیشتر دانشجویان بین المللی با دانشگاه های ایران دانست و خاطر نشان ساخت: در دولت جدید و در رویکرد وزیر علوم و همچنین رئیس سازمان امور دانشجویان ، توجه و اهتمام به امور دانشجویان خارج بسیار مثبت بوده و از اولویت های اصلی و اساسی سازمان می باشد و دیدار با دانشجویان بین الملل و پرسش و پاسخ در بازدید از دانشگا ها در دستور کار رئیس سازمان است.

وی از دانشگاه‌ها خواست در برگزاری هرچه با شکوه تر این المپیاد همکاری و برنامه ریزی لازم را داشته باشند تا در نیل به اهداف المپیاد موفق تر بوده و شاهد بازتاب مثبت ان در سطح جهانی باشیم.

همچنین دکتر ابراهیم علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان نیز تاکید کرد: از اولویت های اصلی سازمان امور دانشجویان، حمایت و توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها در پذیرش دانشجویان بین الملل است و یکی از اقدامات مفید در این راستا، توجه به توسعه خدمات و فعالیتهای رفاهی این دانشجویان است و اگر این مهم بخوبی محقق شود، شاهد افزایش دانشجویان بین الملل در سطح دانشگاه های کشور خواهیم بود.

وی در ادامه به توضیح رشته های ورزشی در نظر گرفته شده در این المپیاد پرداخت و گفت: در این المپیاد رشته های والیبال، بسکتبال سه نفره، تنیس روی میز، شطرنج، و دومیدانی در دو بخش دختران و پسران و رشته فوتبال برای دانشجویان پسر و فوتسال برای دانشجویان دختر در نظر گرفته شده است.

در ادامه در این نشست دکتر جعفر رازقی مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی نیز در سخنانی با تاکید بر فرهنگی بودن این المپیاد علاوه بر ورزشی بودن آن، گفت: با توجه به اهمیتی که دانشجویان بین الملل برای ما دارند، جا دارد برنامه ریزی هوشمندانه ای صورت پذیرد تا به اهداف مهم این المپیاد دست یابیم.

دکتر رازقی پیوست فرهنگی در برنامه های دانشجویان بین الملل را مهم عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به عدم آگاهی کافی دانشجویان بین الملل از فرهنگ و آداب و رسوم ایران، جادارد در تمام فعالیت های مربوطه  پیوست فرهنگی را نیز در نظر داشت و ما در برنامه هایمان این مهم را جزء اولویت های خود قرار داده ایم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بیش از ۹۳۰۰ خدمت درمانی به زائران ایرانی حج ارائه شد-پیام امروز

سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *