سوله آکام فلز

حراج تابلو زمستانی «مونه» در بهار

تابلو نقاشی منظره زمستانی «کلود مونه»‌، نقاش مشهور فرانسوی که در دوران جنگ جهانی دوم فروخته شده بود در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی «تالاب»‌ اثر «کلود مونه»‌ نقاش نامدار فرانسوی که در فاصله ۱۸۷۴ تا ۱۸۷۵ خلق شده است ماه میلادی آینده در بخش آثار هنری قرن بیستم حراجی کریستیز نیویورک به مزایده گذاشته خواهد شد.

این تابلو نقاشی در ابتدا به «ریچارد سمل»‌ یک آلمانی یهود که آن را تحت فشار در جریان جنگ جهانی دوم فروخت،‌ تعلق داشت.

عواید حاصل از فروش این نقاشی بین وارثان این مرد و مالکان کنونی آن تقسیم خواهد شد.

انتظار می‌رود این تابلو نقاشی به مبلغی بین ۱۸ الی ۲۵ میلیون دلار فروخته شود. عنوان گران‌ترین اثر فروخته‌شده «مونه» نیز به تابلو نقاشی «کومه‌های علف خشک» متعلق به سال ۱۸۹۰ تعلق دارد که در سال ۲۰۱۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار فروخته شد.

این تابلو نقاشی یک منظره فضای باز زمستانی را به تصویر می‌کشد که در آن افرادی در فاصله‌ دور دیده می‌شوند. نکته دیگر درباره این نقاشی آن است که این تابلو در شهرستان «ارژانتوی»‌ نقاشی شده است،‌ این شهرستان مکان محبوبی برای برای نقاشان امپرسیونیست محسوب می‌شد.

پیش از اینکه این نقاشی به دست «سمل» برسد،‌ «مونه»‌ آن را در یک حراجی به حدود یک سال پس از برگزاری نمایشگاه سال ۱۸۷۴ «نخستین نمایشگاه امپرسیونیست»‌، به فروش رساند.

«مونه» هنرمندی بود که برای خلق تابلوهای نقاشی در قالب مجموعه‌ شهرت داشت. او یک سوژه را بارها در ساعات مختلف روز، در نورپردازی‌های مختلف، در آب و هوا و فصل‌های گوناگون نقاشی می‌کرد.  آثار این هنرمند در حراجی‌های مختلف با قیمت‌های چشمگیر به فروش رسیده‌اند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رادیو صدای لحظه‌هاست-پیام امروز

حمیدرضا افتخاری، دبیر سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک به عنوان اولین سخنران یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *