دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲
 پیش فروش پروژه شمیم رحمت در سایت املاک صدف

رئیس مجلس: بساط حقوق‌های چند ماه یکبار جمع خواهد شد

رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: این اقدام با تصویب مجلس در فرآیند بررسی بودجه ۱۴۰۱ و برای کاهش فشار‌های غیرقابل تحمل معیشتی برای برخی گروه‌ها صورت گرفته است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۱۶ اسفند پارسال مصوب کردند تا کلیه پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد مانند حق‌التدریس، حق‌الزحمه، ساعتی، حق نظارت و پاداش شورا‌های حل اختلاف، هزینه اجتناب‌ناپذیر محسوب و باید به صورت ماهانه پرداخت شود.

۱۰ روز بعد نیز یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش از پرداخت حق التدریس سه ماهه معلمان شاغل و دو ماه و نیمه معلمان خرید خدماتی خبر داد و گفت: سایر مطالبات امسال معلمان داخل و خارج از کشور پرداخت شده و هیچ بدهی از این جهت نداریم.

گفتنی است، معلمان حق التدریسی، ساعتی یا حق الزحمه گروهی از معلمان شاغل در وزارت آموزش و پرورش هستند که استخدام رسمی ندارند.

برای مثال معلمان حق التدریسی برای رفع نیاز به معلم در برخی مناطق به ویژه مناطق محروم در حال فعالیت هستند و به نسبت معلمان رسمی، مزایای کمتری به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

غالب معلمان حق التدریسی در مراتب پایین تری مثل ابتدایی و پیش دبستانی مشغول به تدریس هستند و حقوق کمتری نیز دریافت می‌کنند که بیشتر مواقع نیز با چند ماه تاخیر پرداخت می‌شود.

حتما ببینید

شهرخبر – انتظار اردوغان از پارلمان ترکیه برای تایید عضویت فنلاند در ناتو

مطالب مرتبط: لاریجانی: مرحوم ری‌شهری از سیاستمداران عاقل، دلسوز و متین کشور بود “مسائلی عمده‌” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *