روزنامه‌های امروز از چه گفته‌اند؟

روزنامه‌های امروز از انتخابات فرانسه، برخورد پلیس اشغالگر با فلسطینیان و کمک‌های آمریکا و آلمان به اوکراین، مطلب نوشته‌اند.

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه – ۳۰ فروردین ماه – مهم‌ترین عناوین خبری روزنامه‌های جهان، به روایت آلبرت کوچویی – گوینده پیشکسوت – به شرح زیر است:

جهان در تب و تاب

روزنامه‌های امروز از چه گفته‌اند؟

نگاه نخست روزنامه های آمریکا، به حادثه های متفاوت سیاسی است. با نگاهی به برخورد پلیس اشغالگر با فلسطینیان؛ برخوردهایی خونبار که مجروحان بسیار  بر جا گذاشته است.

واشنگتن تایمز: ترامپ، در پیام عید بزرگ مسیحیان ـ پاک ـ سیلی سختی به دموکرات ها زد. او بر سیاست‌های دموکرات‌ها در برخوردهای جهانی، سخت تاخت.
و بایدن، سخت‌ترین ماه حکومت‌اش را در چالش‌های مرزی گذراند، بدترین ماه در دوره رئیس جمهوری اش.

پس از آزمایش موشکی از سوی کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی خواستار بازگشت کره شمالی بر میز مذاکرات است.

یو. اس تو دی نوشت: اوکراین می‌گوید، با وجود بمباران‌های روسیه، شهر ماریوپل تسلیم نخواهد شد. به تهدیدها، وقعی نمی گذارد.

کمک به اوکراین

روزنامه‌های امروز از چه گفته‌اند؟

نگاه روزنامه‌های انگلیس به اوکراین است. اکونومیست نوشت: سرازیر شدن سلاح به سوی اوکراین به معنای ورود ناتو، به جنگ با روسیه نیست. آلمان که به خاطر عدم ارسال تانک به اوکراین ملامت می‌شود، وعده ارسال یک میلیارد یورو و تجهیزات نظامی دیگر را داد. آمریکا هم هشتصد میلیون دلار، هلیکوپتر و خودرو راهی اوکراین می‌کند.

وال ستریت جورنال نوست: این است که خشم روسیه را برای کمک های غرب به اوکراین سبب شده است.

انتخابات فرانسه

روزنامه‌های امروز از چه گفته‌اند؟

روزنامه‌های فرانسه، هنوز نگاه به انتخابات در راه دارند. لوموند هم همینطور است. از ۱۲ نامزد رئیس جمهوری فرانسه، اکنون دو تن، در انتظار دور دوم هستند. امانوئل مکرون با بیست و هشت درصد و مارین لوپن با بیست و سه درصد. ۲۴ آوریل، فرانسه، رئیس جمهوری اش را انتخاب خواهد کرد. شاید مکرون، بیش از سال ۲۰۱۷ رای آورد. اگرچه مکرون محبوب نیست اما مدیریت همه گیری ویروس کووید ۱۹، عملکردش در اقتصاد و نقش او در مسائل اروپا، شاید او را رئیس جمهور سازد، با آرایی بیش تر از روسای جمهوری پیشین یعنی فرانسوا اولاند و نیکلاس سارکوزی.

 در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

سنگ کلیه فضانوردان

روزنامه‌های امروز از چه گفته‌اند؟

بخش فضا در روزنامه گاردین می نویسد: در ایستگاه فضایی بین‌المللی تا به امروز بیش از ۳۰ مورد ابتلای فضانوردان به سنگ کلیه دیده شده است. جدای از آن، شرایط سختی برای ایجاد بیماری در فضا، حاکم است. سنگ کلیه، شایع‌ترین است. پژوهشگران، ۱۰ موش را برای آزمایش در ایستگاه فضایی، در این باره، زیر نظر دارند، بر روی زمین هم بیست موش در آزمایشگاه‌ها، زیر تشعشعات فضا قرار گرفته اند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که نشانه‌هایی از کاهش و مواد و تغییرات در سلول‌های کلیه آن ها دیده شده است. تغییرات در پروتئین اطراف سلول های کلیه به ویژه پروتئین های درگیر با فعل  و انفعال پتاسیم، سدیم و کلسیم در بدن آن ها. آن چه پژوهشگران را به ویژه در سفر یک سال و نیمه به سوی مریخ نگران می‌کند وجود چنین بیماری‌ها است.

(عکس‌ها تزیینی است)

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بازگشت گاریدو به تهران-پیام امروز

۱۱:۱۶ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ خوان کارلوس گاریدو، طبق برنامه، صبح امروز از طریق مرز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *