سوله آکام فلز

زیبایی‌های مکتب اهل‌بیت(ع) را به‌ صورت ایجابی به جهانیان تعلیم دهیم

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با اشاره به اینکه در زمان کنونی با امپراتوری و دیکتاتوری رسانه ای و هجمه عظیمی از تهدید مواجه هستیم، گفت: مهم این است که به صورت ایجابی بتوانیم زیبایی های مکتب اهل بیت(ع) را تعلیم دهیم. عرصه تبلیغ از هر جهتی مهیاست.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در دیداری صمیمانه با مبلغین و وعاظ تهران که شب گذشته در جامعه مبلغین تهران برگزار شد گفت: نقش مبلغ دینی نقش وساطت است و نقش تعلیمی و تربیتی مهم‌ترین سمت در قرآن است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) واسط و رابطه  میان خالق و مخلوق بودند، اظهار کرد: مبلغان دینی به معنای واقعی کلمه واسط میان وحی و مردم هستند.

وی اظهار کرد: علم در نگاه امام معصوم صرفا به معنای تعلیم و تعلم نیست بلکه نوری است که وقتی شخص از آن بهره مند می‌شود هرجا حضور پیدا می‌کند خودش آرامش و نورانیت دارد و آن آرامش و نورانیت را به جامعه هم می‌بخشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جامعه دینی باید یک جامعه علمی و نورانی شود و این روشنایی باید بر کل امت اسلام پرتو افکند.

آیت‌الله رمضانی گفت: هرکسی به اندازه فهم و درک خود  در فقه اصغر، اوسط و اکبر می‌تواند مردم را به حقیقت دعوت کند و کسانی که در مسیر مکتب اهل بیت(ع) هستند این شایستگی و لیاقت را پیدا می‌کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به آیه «وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَةَ» گفت: حکمت برآیند و دستاورد کتاب است. اگر کسی کتاب را به عنوان قانون زندگی و حیات بداند چه بخواهد و چه نخواهد نتیجه آن حکمت است و انسان حکیم می‌شود. حکیم هر کاری که انجام می‌دهد محکم و متقن است و کار لغو و بیهوده نمی‌کند.  

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فرصتی را که امروز نه فقط در ایران اسلامی بلکه در عرصه بین‌الملل برای تبلیغ به وجود آمده در هیچ زمان دیگری فراهم نبوده است.  

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه در زمان کنونی با امپراتوری و دیکتاتوری رسانه‌ای و هجمه عظیمی از تهدید مواجه هستیم تاکید کرد: مهم این است که به صورت ایجابی بتوانیم زیبایی‌های مکتب اهل بیت(ع) را تعلیم دهیم. عرصه تبلیغ از هر جهتی مهیاست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت:  باید در زمینه شناخت و سطوح مخاطبان کار انجام دهیم و نیاز است تا بازنگری و بازتعریف نسبت به حوزه تبلیغ داشته باشیم.  

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: آنقدر تحریف در اسلام ایجاد شده و هجمه اطلاعاتی افزایش یافته که اجازه نمی‌دهند اسلام به معنای درست کلمه به گوش دیگران برسد. لازم است عالمان زبان‌دان تربیت شوند و در مراکز آکادمیک و علمی کشورهای مختلف حضور پیدا کنند.  

آیت‌الله رمضانی در پایان بر لزوم معرفی درست و ایجابی مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان تاکید کرد و گفت: دنیا امروزه تشنه معارف اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تصویب کلیات طرح تشکیل «سپند» وزارت دفاع در مجلس-پیام امروز

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۲ اردیبهشت صحن مجلس در جریان بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *