تازه ها
سوله آکام فلز

ضرورت تبدیل کلانتری‌ها به یگانی ضربتی/تاثیر نگهبان محله در پیشگیری از جرم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بر تبدیل شدن کلانتری‌ها به یگانی ضربتی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در جلسه کمیسیون تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها که در مقر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت کلانتری‌ها در ارتقاء امنیت و احساس امنیت در جامعه تاکید کرد و گفت: اصلی‌ترین فلسفه وجودی کلانتری‌ها کشف جرم و دستگیری مجرم است؛ از این‌رو باید تلاش شود که همه ظرفیت و توان کلانتری‌ها کشف محور و گشت محور باشد.

وی با با بیان اینکه کلانتری‌ها باید یگانی ضربتی باشند و در لحظه پرونده‌های سرقت و دیگر جرائم  را در دستورکار خود قرار دهند، گفت: همه تجهیزات خودرویی و موتوری کلانتری‌ها در سازماندهی جدید موظف به  گشت زنی هدفمند و اجرای ماموریت‌های ۱۱۰  هستند.

استفاده از دست افزارهای الکترونیکی در کلانتری‌ها

رحیمی با اشاره به بهره‌گیری کلانتری‌ها از تجهیزات هوشمند فناوری اطلاعات گفت: با هدف تسریع در ماموریت‌های ۱۱۰ و کاهش ضریب اشتباه از دستاورد دست‌افزارهای الکترونیکی در کلانتری‌ها استفاده می‌شود.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر این که از همه تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از جرم با بهره‌گیری از ظرفیت و قابلیت‌های دیگر سازمان‌ها نیز باید استفاده شود، گفت: لازم است که از ظرفیت نگهبان محله در راستای افزایش امنیت مجتمع‌های تجاری و مسکونی استفاده شود. در حال حاضر حدود ۱۹۸ شرکت انتظام در پایتخت داریم که باید از این ظرفیت بزرگ برای ارتقاء سطح امنیت و مقابله با ناامنی و پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تلاش برای رسیدن خدمات هوشمند دولت به ۳۰ درصد-پیام امروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماهواره‌های متعددی در حال ساخت و ماهواره‌هایی آماده پرتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *