سوله آکام فلز

عضویت در پیام‌رسان “وی” اجباری است؟

به دنبال انتشار خبرهایی مبنی بر اجباری شدن عضویت در پیام رسان “وی” برای رجیستری گوشی موبایل، گمرک ایران این موضوع را رد کرد.

به گزارش ایسنا، اخیرا در فضای مجازی و خبرها این‌گونه مطرح شده که جهت رجیستر کردن گوشی تلفن همراه باید عضو پیام رسان ایرانی”وی” شد تا تائیدیه برای کاربر ارسال شود.

این در حالی است که لطیفی-سخنگوی گمرک ایران- با اعلام اینکه چنین موضوعی صحت ندارد،‌ درباره پیام‌رسان وی به ایسنا توضیح داد که از حدود دو سال قبل توسط گمرک طراحی و تقریبا از یک سال گذشته کاملا عملیاتی شده است. در این پیام رسان ذینفعان و کاربران گمرک عضو هستند و از منابع آنها، برای استعلام فرایند تجاری و ترخیص کالا است و البته از فضای عمومی این پیام‌رسان دیگران نیز می‌توانند  استفاده کنند.

سخنگوی گمرک با تاکید بر اینکه پیام‌رسان وی هیچ ارتباطی با رجیستری ندارد و هیچ کاربری برای رجیستری الزامی برای عضویت در آن ندارد، گفت که رجیستری به روال سابق انجام می‌شود و ارسال پیام تائید برای کسی که می‌خواهد جهت رجیستری اقدام کند به صورت پیامک روی خط تلفن همراه او ارسال می شود و ارتباطی با پیام رسال وی ندارد.

به گزارش ایسنا، بعد از تغییراتی که در دو سال اخیر در فرایند رجیستری اعمال شد، بعد از ورود مسافر ، گمرک صرفا  احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه با دریافت IMEI  آن را در مبادی ورودی، در حداقل زمان انجام می‌دهد؛ به طوری که کلیه کنترل‌های لازم بعدی در راستای رجیستر کردن گوشی از جمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم کارت به نام مسافر ورودی، به طور کاملا غیرحضوری و در فرصت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه  EPL انجام می‌شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بیانیه ۲۲۰ نفر از نمایندگان در حمایت از راهبرد‌ها و تولیدات قرآنی رسانه ملی-پیام امروز

مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *