سوله آکام فلز

فروش اسباب بازی بدون استاندارد ممنوع!

مدیرکل استاندارد استان تهران تاکید کرد که تولیدکنندگان اسباب بازی باید پروانه استاندارد دریافت کنند و تولید، توزیع و فروش این محصولات بدون علامت استاندارد ممنوع است.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل استاندارد استان تهران، عباس نوری در جلسه با انجمن‌های تولیدکنندگان اسباب بازی ایران بر ضرورت استانداردسازی تولیدات این صنعت تاکید کرد و گفت: ۲۵ واحد تولیدکننده اسباب بازی در استان تهران دارای پروانه استاندارد معتبر هستند.

وی افزود: تامین ایمنی و سلامت کودکان ضروری است و از این رو حدود ۱۵ استاندارد ملی برای فرآورده‌های این صنعت، در قالب اسباب بازی‌های سوارشدنی و غیر سوارشدنی، اسباب بازی ساده پلاستیکی، فلزی و شیشه‌ای، اسباب بازی‌های الکتریکی، بازی‌های فکری، پازل، انواع لگو، اسباب بازی‌های شانسی، خمیر، ژل و شن بازی، رنگ انگشتی، اسباب بازی‌های بویایی و تجهیزات زمین بازی خانگی تدوین شده که همگی مشمول استاندارد اجباری هستند و تولید، توزیع و فروش آن‌ها بدون علامت استاندارد ممنوع است.

به گفته این مقام مسئول اداره‌کل استاندارد استان تهران آمادگی تعامل و همکاری شایسته با انجمن‌ها و اصناف برای استانداردسازی صنعت مربوطه را دارد.

اعضای این انجمن نیز با ارائه گزارشی از واحدهای تولیدی دارای پروانه استاندارد صنعت اسباب بازی، به طرح مشکلات و چالش‌های پیش روی این صنعت پرداختند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

صادرات تا سقف یک میلیون دلار از رفع تعهد ارزی معاف می‌شود-پیام امروز

حسن‌زاده رئیس اتاق بازرگانی ایران  گفت: مذاکراتی در مورد رفع تعهد ارزی که مشکلاتی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *