سوله آکام فلز

فیلم‌هایی که تلویزیون به مناسبت روز قدس پخش می‌کند

شبکه نمایش سیما به مناسبت روز قدس هفت فیلم با موضوع مقاومت مردم فلسطین روی آنتن روی آنتن می برد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این شبکه در آستانه روز جهانی قدس و در همراهی با مردم مظلوم فلسطین و همزمانی با برگزاری «سومین کنگره قدس شریف»، قصد دارد منتخبی از فیلم های با موضوع مقاومت مردم فلسطین را روی آنتن ببرد.

به همین منظور و در باکس مرور آثار شبکه نمایش، هر شب ساعت ۲۱ به ترتیب این فیلم‌ها به روی آنتن خواهند رفت.

روز شنبه مصادف با سوم اردیبهشت، فیلم «ناجی علی» محصول سال ۱۹۹۱ و ساخته کارگردان مصری «عاطف طیب» پخش خواهد شد. این فیلم داستان زندگی ناجی علی کارتونیست فلسطینی را روایت می کند که از هنرمندان شاخص فلسطین است.

روز یکشنبه (چهارم اردیبهشت) فیلم «آتش پنهان»، محصول سال ۱۳۶۹، ساخته «حبیب کاووش» پخش می شود.

روز دوشنبه (پنجم اردیبهشت) فیلم «ابوزینب»  محصول سال ۱۳۹۳ و ساخته «علی غفاری» به روی آنتن می رود. این فیلم داستان زندگی «عامر کلاکش» از قهرمانان لبنانی مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی است.

روز سه شنبه فیلم «سی و سه روز» پخش خواهد شد. این فیلم محصول سال ۱۳۶۹ و از ساخته های «جمال شورجه» است.

روز چهارشنبه فیلم «شکارچی شنبه» محصول سال ۱۳۸۸ و ساخته «پرویز شیخ طادی» پخش می شود. این فیلم به داستان غصب فلسطین توسط صهیونیست ها می پردازد و ریشه های شکل گیری این رژیم منحوس را به نمایش می گذارد.

روز پنجشنبه فیلم «بازمانده» ساخته زنده یاد «سیف الله داد» و محصول سال ۱۳۷۳ پخش خواهد شد. این فیلم خاطره انگیز بر اساس داستانی از «غسان کنفانی» با نام «بازگشت به حیفا» ساخته شده است و به اشغال حیفا در سال ۱۹۴۸ توسط رژیم غاصب صهیونیستی می پردازد.

روز جمعه نیز فیلم «فیلادلفی» محصول ۱۳۸۹، ساخته «اسماعیل رحیم زاده» پایان بخش هفته فیلم «قدس شریف» در شبکه نمایش خواهد بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

از نحوه ساخت پهپاد‌های جنگی تا فروش تسلیحات در مستند «پرچمدار» + فیلم-پیام امروز

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ بهنام خان‌محمدی، مسئول روابط عمومی پلتفرم عماریار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *