سوله آکام فلز

نیاز مصرف برق استان مرکزی در تابستان امسال به ۱۳۵۰ مگاوات خواهد رسید

ایسنا/مرکزی سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: نیاز مصرف برق استان مرکزی در تابستان امسال به ۱۳۵۰ مگاوات خواهد رسید.

محمود محمودی در اینباره افزود: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دمای هوا در روزهای پیش رو، مصرف بهینه برق یک ضرورت است که مشترکان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیاز مصرف برق در فصل گرم استان مرکزی ۱۳۵۰مگاوات برآورد شده که نسبت به سال گذشته ۵ درصد رشد خواهد داشت، افزود: برای عبور از شرایط اوج مصرف بدون خاموشی ، مدیریت مصرف این انرژی حیاتی بسیار ضروری است.

محمودی بیان کرد: خشکسالی، رشد نامتعارف مصرف برق به دلیل گرمای زودرس و فعالیت مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور، ناترازی تولید و مصرف را به وجود آورده است.

وی گفت: نیاز مصرف برق در تابستان امسال در کشور به ۷۰ هزار مگاوات خواهد رسید که این میزان نسبت به پیک سال گذشته ۴.۴۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

محمودی با بیان اینکه در سال گذشته با همکاری صنایع، کشاورزان و ادارات ۱۱۲ مگاوات پیک بار صرفه جویی و بیش از ۳۴۹ میلیارد ریال پاداش به مشترکین همکار پرداخت شده است، افزود: در استان مرکزی تاکنون با بیش از ۷ هزار مشترک دیماندی صنعتی و کشاورزی به منظور همکاری در برنامه‌های پیک بار تفاهم‌نامه منعقد شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از توزیع برق استان مکزی، وی اظهار کرد: تمام ظرفیت های موجود را به کار خواهیم گرفت که عبور موفق آمیزی در زمان اوج بار مصرف برق در سال ۱۴۰۱ داشته باشیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اطلاعیه فرابورس برای واگذاری استقلال و پرسپولیس-پیام امروز

تیم‌های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های آسیایی سال آینده نیاز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *