فراخوان برای واگذاری هزار دستگاه تاکسی برقی در تهران از هفته آینده-پیام امروز


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد؛

محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در یکصد و نوزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها با اشاره به عملیات وعده صادق که علیه رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی اتفاق افتاد، اظهار داشت: این عملیات توسط دلاوران و سربازان جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد که هیمنه پوشالی استکبار را در سراسر جهان درهم شکست.

وی ادامه داد: با این عملیات دقیق و به موقع، شور و شعفی در بین مردم ایران اتفاق افتاد و موجب بیشتر شدن همبستگی و خود باوری ملی شد که جای تبریک دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نشست شهرداران کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها که برای هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای خدمت بهتر به مردم برگزار شده است، بیان کرد: در شهرداری‌های کلان شهر‌ها یکی از انتظارات برجسته مردم موضوع کاهش ترافیک و حل معضل آلودگی هوا است.

وی با تاکید بر اینکه در شهرداری‌ها موضوع حمل و نقل همیشه محور توسعه بوده است، افزود: در شهرداری تهران تلاش شده است که توسعه، متقارن با سبک و الگوی ایرانی و اسلامی باشد و مساجد و محلات را محور قرار دارند.

هرمزی ادامه داد: یکی از موارد مهم در شهر تهران پارک هوشمند حاشیه‌ای و ایجاد مرکز کنترل واحد برای ترافیک بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: متاسفانه شهرداری‌ها در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی دچار مشکلاتی هستند که برای حل این مشکلات بررسی‌های لازم انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه در شورای ششم توجه ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی شده است، بیان داشت: در سال جاری بیش از ۵۰ درصد از بودجه شهر تهران به موضوع حمل و نقل اختصاص یافته است و برقی سازی ناوگان و ایجاد شبکه نظارتی هوشمند در شهر در اولویت قرار گرفته است.

هرمزی خاطرنشان کرد: پروژه قطار ملی در پایتخت به ثمر رسیده و تمامی تست‌های لازم را طی کرده و وارد بهره برداری شده است.

وی گفت: با شرکتی که شهرداری تهران با تولید کنندگان واگن تاسیس کرده است؛ آماده انتقال تجربیات و تکنولوژی و همینطور قرارداد با سایر کلانشهر‌های کشور هستیم.

هرمزی به برقی سازی ناوگان حمل و نقل شهر تهران اشاره کرد و گفت: در پایتخت یکی از معضلات مهم برقی سازی بوده است که با کمک دولت قرارداد بیش از ۶۵ هزار تاکسی برقی منعقد شده که در هفته آینده برای هزار دستگاه فراخوان متقاضیان تاکسی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی و ۱۵۰ هزار موتورسیکلت برقی به ناوگان شهر تهران اضافه می‌شود تا از این طریق کاهش آلودگی هوا در نیمه دوم سال را شاهد باشیم.

هرمزی تاکید کرد: در توسعه برقی سازی تنها به انتقال تجهیزات بسنده نکرده‌ایم؛ بلکه ساز و کاری ایجاد شد که تولید خودرو و موتورسیکلت برقی را در شهر تهران داشته باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران آمادگی دارد تجربیات خود را در برقی سازی ناوگان در اختیار سایر کلانشهر‌ها قرار دهد، گفت: این نشست فرصت خوبی است که بتوانیم اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار سایر کلانشهر‌ها قرار دهیم.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد-پیام امروز

۱۴:۱۵ – ۱۸ تير ۱۴۰۳ با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *