دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲
 پیش فروش پروژه شمیم رحمت در سایت املاک صدف

دومین ماموریت «راکت‌لب» از خاک آمریکا موفقیت‌آمیز بود

شرکت راکت‌ لب (Rocket Lab) دو ماهواره را به مدار زمین رساند و دومین ماموریت موشک الکترون از خاک ایالات متحده آمریکا را به سرانجام رساند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، دومین پرتاب موشک راکت لب از خاک ایالات متحده آمریکا موفقیت آمیز بود.

یک پیشران الکترون «راکت ‌لب» از تاسسیات پرواز والوپس(Wallops) ناسا در ویرجینیا در ساعت ۱۸:۳۸ به وقت منطقه زمانی شرقی در روز پنجشنبه ۱۶ مارس(۰۲:۰۸ بامداد جمعه به وقت ایران) به فضا پرتاب شد و آغازگر ماموریتی بود که شرکت راکت‌لب آن را «با هم قوی‌تر»(Stronger Together) نامیده است.

درست کمتر از یک ساعت بعد، مرحله‌ی ۱۸ متری موشک الکترون طبق برنامه دو ماهواره‌ی تصویربرداری راداری را برای شرکت «Capella Space» مستقر در سانفرانسیسکو در مداری دایره‌ای در فاصله‌ی حدود ۶۰۰ کیلومتر بالای زمین مستقر کرد.

راکت‌لب در توییتی نوشت: ماموریت برای «capellaspace» موفقیت‌آمیز بود. دومین پرتاب ما از مجتمع پرتاب ۲ در ویرجینیا! ما اکنون ۳۴ ماموریت الکترون انجام داده‌ایم و ۱۵۷ ماهواره را در فضا مستقر کرده‌ایم.

این دو ماهواره جدید به صورت فلکی رادار دهانه ترکیبی(SAR) متعلق به «Capella Space» می‌پیوندند که تصاویر دقیقی از زمین در روز و شب در هر شرایط آب و هوایی به مشتریان ارائه می‌دهد.

شرکت فضایی راکت‌لب تا به امروز ۳۴ ماموریت مداری را با موشک دو مرحله‌ای الکترون انجام داده است که همه‌ی آنها به جز دو مورد، از مجتمع پرتاب ۱ این شرکت در نیوزلند انجام شدند.

شرکت راکت‌لب تلاش کرده تا اولین مرحله‌ی موشک الکترون را قابل استفاده مجدد کند. این شرکت در چندین ماموریت قبلی، پیشران‌ها را بازیابی کرده است و حتی یک بار یک موشک در حال سقوط از آسمان با هلیکوپتر بازیابی شد. اما چنین تلاشی برای بازیابی در ماموریت «باهم قوی‌تر» وجود نداشت.

انتهای پیام

حتما ببینید

شهاب‌سنگ متلاشی‌شده سال ۲۰۱۴، یک کاوشگر بیگانه بود!

پژوهشگر «دانشگاه هاروارد» که به خاطر نظریه‌های خود در مورد تماس بیگانگان با زمین شناخته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *